KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7194717
*
nr 719 4717
Kaj Bernstone
(f. 1946), Sverige
Akvarell, Kaj Bernstone (f. 1946), 'Lagnö', 35x37
Kaj Bernstone, född 1946 i Uddevalla, svensk målare,
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2011
kl 16:00:00
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kaj bernstone svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
*
Kaj Bernstone
Kaj Bernstone, född 1946 i Uddevalla, svensk målare,
nr 719 4717
Kaj Bernstone
(f. 1946), Sverige
Akvarell, Kaj Bernstone (f. 1946), 'Lagnö', 35x37
Kaj Bernstone, född 1946 i Uddevalla, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2011 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kaj bernstone svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22



